Haber Sanat

Cep Telefonu İle Kısa Film Çekmeyi Öğrenmek İster Misiniz?

Senarist, yazar ve yönetmen Handan Öztürk’ün, Famelog Academy’de gerçekleştireceği Cep Telefonu ile Kısa Film Çekme Atölyesi için kayıtlar başladı! Cep telefonuyla film çekiminin öğretileceği 10 haftalık atölyede, senaryonun ana yapısını oluşturmaktan çekim senaryosu yazmaya, festivaller için sunum dosyası hazırlamaya kadar bir yapımın tüm aşamaları üzerinde de durulacak.

Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da bulunan sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy düzenlediği eğitimlerle öğrencilere, pek çok dizi ve filmin setinin de yer aldığı benzersiz bir ortamda, her biri alanında uzman isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyor.

Bir hikâyesi olan ya da hikâye arayan ve bunu filme dönüştürmek isteyen herkes için, Famelog Academy tarafından düzenlenen Cep Telefonu ile Kısa Film Çekme Atölyesi’nin kayıtları devam ediyor. Eğitmenliğini Handan Öztürk’ün üstleneceği 10 haftalık atölye cumartesi günleri 12.00- 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Atölye “Kısa Film Senaryo Geliştirme”, “Çekim Senaryosu (Yönetmen Senaryosu) Yazımı”, “Cep Telefonuyla Film Yapımı” ve “Festivallere Katılım Yöntemleri” olmak üzere dört modülden oluşuyor.

Cep telefonları ile çekilen, sonra da silinen fotoğraf ve videoların aslında bir sinema kariyerinin başlangıcı dahi olabileceği fikrinden yola çıkan Cep Telefonu ile Kısa Film Çekme Atölyesi, yanı başımızda akıp giden bu hikâyelerden kalıcı bir eser yaratmayı hedefliyor.

HANDAN ÖZTÜRK HAKKINDA

1986’da İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Çeşitli dergilerde yazıları yayımlandı. İsviçre’de radyo programcılığı ve sunuculuğu yaptı, Bern Radio Förderband’da program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Hamburg Film Enstitüsü’nde yönetmenlik ve sinema eğitimi aldı. Özellikle, kadınları konu alan “Haremin Büyüsü”, “Bir Doğu Masalı: Galata”, “Anadolu’nun Ana Tanrıçaları” ve “Türk Dansları” adlı belgesellere senarist ve yönetmen olarak imza attı. Belgesellerin haricinde yurtdışı ve yurtiçinde televizyonlar için dizi, program, tanıtım ve reklam filmleri çekti. “Benim ve Roz’un Sonbaharı” ve “Bana Git De” adlı uzun metraj filmleri yazıp yönetti. Başta Marmara Üniversitesi Film Tasarımı Bölümü olmak üzere çeşitli kurumlarda sinema eğitimi veriyor.

İlk romanı “Yalnız Bebekler”i 1996 yılında, ikinci romanı “Mor Tecavüz”ü ise 2000 yılında çıkaran Handan Öztürk’ün yayımlanmış toplam 6 romanı var.

FAMELOG ACADEMY HAKKINDA

Usta yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın ve ödüllü cast direktörü Harika Uygur’un mentörlük ettiği Famelog Academy, oyunculuktan yönetmenliğe, senaryo yazarlığından sanat yönetmenliğine birçok alanda uzun süreli eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyor. Öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunan akademi, gerek Türkiye’de gerekse global düzeyde medya, eğlence ve sanat alanlarında standartları yükseltmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da yer alan sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy, öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunuyor. Pek çok dizi ve filmin set ortamına da tanıklık edebilen öğrenciler, her biri alanında uzman ve öncü isimler tarafından edindikleri teorik bilgileri pratiğe dökme şansı elde ederken profesyonel hayata da hazırlanıyor.

Adres:    Famelog Academy

                Beykoz Kundura – Yalıköy Mah., Süreyya İlmen Cad. No:1, Beykoz/İstanbul

Detaylı bilgi ve kayıt için: 0 (542) 301 32 63

                                                      academy@famelog.com

                                                      instagram.com/famelogacademy

                                                      twitter.com/famelogacademy

                                                      facebook.com/famelogacademy

Yazar: Haber Merkezi

Haberler Bölümümüzde yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir