Haber Sanat

Mustafa Ziya Ülkenciler ve Fırat Yünlüel ile Pazar Sohbeti

Hamam, Eşkıya, Ağır Roman, Salkım Hanımın Taneleri, Filler ve Çimen, Avrupa Yakası, Karadayı, Diriliş gibi iz bırakan filmlerin ve dizilerin sanat yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler ve Ayla, Müslüm, Filler ve Çimen, Mucize 2 gibi filmlerin sanat yönetmeni Fırat Yünlüel, Famelog Academy’nin düzenlediği Pazar Sohbetleri’ne konuk oluyor. 28 Nisan Pazar günü 12.00’de Beykoz Kundura’da yer alan Famelog Academy’de gerçekleşecek “Son Yıllarda Türk Sineması’nda Sanat Yönetmenliği” başlıklı ücretsiz söyleşide ikili; yoktan bir dünya tasarlayarak gerçeklik algısı oluşturmak üzerine sohbet edecek ve sanat yönetmenliğine dair deneyimlerini paylaşacaklar.

Sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy, öğrencilerini birçok farklı alanda profesyonel hayata hazırlayan eğitimlerin yanı sıra kültür sanat dünyasının önemli isimleriyle Pazar Sohbetleri başlıklı bir söyleşi serisi düzenliyor.

Her ay düzenlenen Famelog Academy Pazar Sohbetleri’nin nisan ayındaki konukları; deneyimli sanat yönetmenleri Mustafa Ziya Ülkenciler ve Fırat Yünlüel olacak. İkilinin sanat yönetmenliğine dair söyleşisi 28 Nisan 2019 Pazar günü 12.0014.00 saatleri arasında Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da yer alan Famelog Academy’de gerçekleşecek. Aynı zamanda Famelog Academy’de 6 ay sürecek bir Sanat Yönetmenliği Atölyesi düzenleyen Ülkenciler ve Yünlüel, bir sanat yönetmeninin yapımdaki kritik görevi üzerine konuşurken mesleki tecrübelerini de katılımcılarla paylaşacaklar.

Mustafa Ziya Ülkenciler ve Fırat Yünlüel’in “Son Yıllarda Türk Sineması’nda Sanat Yönetmenliği” anabaşlıklı söyleşisine ücretsiz olarak katılmak için academy@famelog.com adresine mail atılması ya da 0542 301 32 63 numaralı telefondan rezervasyon yapılması yeterli.

Adres:    Famelog Academy

                Beykoz Kundura – Yalıköy Mah.

                Süreyya İlmen Cad. No:1

                Beykoz/İstanbul

Detaylı bilgi ve kayıt için: 0542 301 32 63

                                                      academy@famelog.com

                                                      instagram.com/famelogacademy

                                                      twitter.com/famelogacademy

                                                      facebook.com/famelogacademy

FAMELOG ACADEMY HAKKINDA

Usta yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın ve ödüllü cast direktörü Harika Uygur’un mentörlük ettiği Famelog Academy, oyunculuktan yönetmenliğe, senaryo yazarlığından sanat yönetmenliğine birçok alanda uzun süreli eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyor. Öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunan akademi, gerek Türkiye’de gerekse global düzeyde medya, eğlence ve sanat alanlarında standartları yükseltmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da yer alan sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy, öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunuyor. Pek çok dizi ve filmin set ortamına da tanıklık edebilen öğrenciler, her biri alanında uzman ve öncü isimler tarafından edindikleri teorik bilgileri pratiğe dökme şansı elde ederken profesyonel hayata da hazırlanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

Haberler Bölümümüzde yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir