Kitap Tanıtımı

Cenk Çalışır’dan Trajik Bir Polisiye: “Beria”

Polisiye edebiyatın dikkat çeken isimlerinden Cenk Çalışır’ın altıncı romanı “Beria”, 20 Nisan’dan itibaren raflardaki yerini alacak. Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınmak isteyen anne-kızın hikâyesini anlatan roman, Aişe’nin kızı Beria ile yaşadıkları üzerinden bir insanlık ayıbını tokat gibi çarpıyor. Trajik bir mülteci hikâyesinin ekseninde okurunu dehşete düşüren insan halleriyle yüzleştiren “Beria” ile insan ruhunun karanlık kuytularında kaybolmaya hazır mısınız?

Polisiye severlerin ilgiyle takip ettiği Cenk Çalışır altıncı romanı “Beria”, iç savaştan kaçarken insan tacircilerinin eline düşen anne-kızın trajik hikâyesini anlatıyor. Okuyucuya insanlığını tekrar tekrar sorgulatacak “Beria”, soluksuz okunacak bir polisiye.

Suriye’de köyüne yapılan bir baskında kocası öldürülen Aişe, kızı Beria’yı da alarak iç savaştan kaçar ve Türkiye’ye sığınmak ister. Aişe ve kızı, onları Yunanistan üzerinden Avrupa’ya götürebileceğini söyleyen insan tacirlerinin elinde yola koyulur.

Eşini ve oğlunu otomobil kazasında kaybeden Komiser Harun ise, yaşadığı travma nedeniyle hızla kilo alır ve Emniyet Müdürlüğü’nden malulen emekli edilir. Ailesinden sonra işini de kaybedince hayatla tüm bağları kopan Harun, intihar etmek üzere gittiği kayalıklarda, sahile vuran bir insan bedeni görür. 

Komiser Harun, denize düşen ve kıyıya sürüklenen Aişe’nin, kızı Beria’nın kaybı karşısındaki çaresizliğine ve acısına şahit olur. Oğlunun ölümü karşısında yapabileceği hiçbir şey olmayan Harun, başka çocuklar için bir umut olabileceği gerçeğini fark eder.

Cenk Çalışır’ın Oğlak Yayınları’nın Maceraperest Kitapları’ndan çıkan “Beria” adlı romanı, 20 Nisan 2019’da raflardaki yerini alacak.

Bilgi için: cenkcalisir.com

facebook.com/cenkcalisiryazar

https://www.instagram.com/Cenk_Calisir/

CENK ÇALIŞIR HAKKINDA

1967 Balıkesir doğumlu yazar, memur bir babanın çocuğu olarak farklı illerde büyüdü. Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitiren Çalışır, mezuniyetinin ardından Bursa’ya yerleşti. Basın ve otomotiv sektörlerinde farklı departmanlarda görev aldıktan sonra reklam dünyasına yönelen yazar, bu kararla oluşturduğu stüdyosunda reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı üzerine çalıştı. Sinema ile de ilgilenen yazarın senaryo grupları ile çalışmaları devam ediyor.

ESERLERİ

“Satranç Cinayetleri”                                     2010      Roman

“Zehr-i Katil”                                               2010      Roman

“Oyun İçinde Oyun”                                      2012      Roman

“Kan Yağmuru”                                             2014      Roman

“Kilit Operasyonu”                                         2015      Roman

“Her Temas Bir Öykü Bırakır-1”                 2016      Öykü

“Her Temas Bir Öykü Bırakır-2”                 2017      Öykü

“Beria”                                                        2019      Roman

Yazar: Kitap Tanıtımı

Kitap Tanıtımları Bölümümüzde yer almasını istediğiniz yayınlarınıza ilişkin basın bültenlerinizi, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir