Haber Sanat

“Çukur” Dizisinin Paşa’sından Oyunculara Yönelik Ustalık Atölyesi

Milyonların izlediği “Çukur” dizisinin ilk sezonunda Paşa karakterine hayat veren oyuncu, dramaturg, tiyatro yönetmeni, oyun yazarı ve çevirmen Çetin Sarıkartal’ın Famelog Academy’de gerçekleştireceği Ustalık Atölyesi için kayıtlar başladı! Sarıkartal’ın, belirli ölçüde deneyimi bulunan profesyonel oyunculara yönelik 3 günlük Ustalık Atölyesi’ne katılım 8 kişi ile sınırlı. Her oyuncuyla birebir çalışılacak olan bu eğitime kaydolmak için geç kalmayın!

Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da bulunan sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy düzenlediği eğitimlerle öğrencilere, pek çok dizi ve filmin setinin de yer aldığı benzersiz bir ortamda, her biri alanında uzman isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyor.

Famelog Academy tarafından düzenlenen Ustalık Atölyesi’nin eğitmenliğini, usta oyuncu Çetin Sarıkartal üstleniyor. Kayıtları başlayan atölyeye öğrenciler, CV ve ön görüşme ile kabul ediliyor. 17 yaş ve üstü katılımcılara açık olan Ustalık Atölyesi, 3 gün boyunca 11.00-14.00 ve 15.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Katılımcı sayısının 8 ile sınırlı olduğu atölyeye 3 gün boyunca eksiksiz ve tam katılım koşulu bulunuyor.

Oyunculukta belirli ölçüde deneyimi olan profesyonel oyunculara yönelik olan Çetin Sarıkartal ile Ustalık Atölyesi’nde, kağıt üzerindeki metnin oynanırken sözlü fiziksel eyleme dönüşmesini amaçlıyor. Atölyede, metnin canlanması sürecinin uygulamalı çözümlemesi, ton ezberleme sıkıntılarının giderilmesi ve geçmiş oyunlardan hazır kalıpların gelişinin engellenmesi üzerine her oyuncuyla tek tek çalışılacak.

Adres:    Famelog Academy

                Beykoz Kundura – Yalıköy Mah.

                Süreyya İlmen Cad. No:1 Beykoz/İstanbul

Detaylı bilgi ve kayıt için: 0542 301 32 63

                                                      academy@famelog.com

                                                      instagram.com/famelogacademy

                                                      twitter.com/famelogacademy

                                                      facebook.com/famelogacademy

FAMELOG ACADEMY HAKKINDA

Usta yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın ve ödüllü cast direktörü Harika Uygur’un mentörlük ettiği Famelog Academy, oyunculuktan yönetmenliğe, senaryo yazarlığından sanat yönetmenliğine birçok alanda uzun süreli eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyor. Öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunan akademi, gerek Türkiye’de gerekse global düzeyde medya, eğlence ve sanat alanlarında standartları yükseltmeyi hedefliyor.

Yazar: Haber Merkezi

Haberler Bölümümüzde yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir