Kitap Tanıtımı

Bilimkurgu Tutkunlarına Yeni Bir Okuma Önerisi: “İçimdeki Robot”

Genç yazar Ruhşen Doğan Nar’ın ilk kitabı, bilimkurgu öykülerinden oluşan İçimdeki Robot, Yitik Ülke Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kitapta on beş bilimkurgu öyküsü bir araya getirilmiş.

Bilim ve teknoloji, hayatımızı gün geçtikçe daha çok etkiliyor. Evde, okulda, işyerinde, sokakta; kısacası her yerde, yaşamımız değişiyor ve değişmeye devam edecek. Bu değişim, baş döndürecek ve yetişilemeyecek kadar hızlı ilerliyor. Bilim, vites yükselttikçe; bilimkurgu da işaret fişekleri atıyor. Bilimkurgu, geleceği aydınlatarak, bizi bekleyen olası tehlikelere işaret ediyor.

Ruhşen Doğan Nar’ın öyküleri yakın geleceğe atılmış işaret fişekleri. Nar, öyküleriyle günümüze eleştiri okları fırlatırken, geleceğe de ışık tutuyor. On beş öyküden oluşan İçimdeki Robot, yerli bilimkurgu edebiyatına yeni bir soluk getiriyor. Geleceğe hazır olun!

Müfit Özdeş, yazarı şu cümlelerle okurlara sunuyor: “Ruhşen Doğan Nar’ın olabileceklerin sınırlarında gezinen düş gücü, gelişen teknolojinin hayatımıza getirebileceği karabasanları gören gözler için sergiliyor. Olabilir mi? İşte bu kararı biz vereceğiz… Ama İçimdeki Robot’u okuduktan sonra!”

Bilimkurgu türünü seven meraklı okurun dikkatini çekecek bir çalışma İçimdeki Robot.

İçimdeki Robot, Ruhşen Doğan Nar, Öykü, Yitik Ülke Yayınları, Mayıs 2019, 88 sf, 17 TL

Yazar: Kitap Tanıtımı

Kitap Tanıtımları Bölümümüzde yer almasını istediğiniz yayınlarınıza ilişkin basın bültenlerinizi, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir