Kitap Tanıtımı

Florence Burgat’dan Bir Yabancıyla Yaşamak “Kediler Üzerine Felsefi Kırıntılar”

Hayatımı paylaştığım bu kedi kimdir, nasıl bir varlıktır, ne düşünür, nasıl düşünür, bu davranışının anlamı nedir? Kedilerle yaşayan ya da sokaklarda kedilerle karşılaşan herkes bu türden soruları sormuştur kendine.

Hayvanların varlığı ve hakları üzerinde çalışan felsefeci Florence Burgat, Bir Yabancıyla Yaşamak’ta kedileri, ortak yaşam, ritüeller, iletişim, dostluk, sevgi, acımasızlık gibi temalar çerçevesinde ele alıyor. Kedilerle olan deneyimimize ışık tutacak, belki de onlarla ilişkimizi farklılaştıracak keyifli bir bakış açısını, felsefi ve etik tartışmaları kuramsal ve edebi izdüşümlerle harmanlayarak adım adım örüyor.

FLORENCE BURGAT (1962), özellikle hayvan yaşamıyla, hayvanlık durumu ve hayvan haklarıyla ilgilenen Fransız filozof. Hayvanlarla ilişkilerimizi ontoloji yoluyla etik temellere dayandırmaya çalışan çok sayıda eserin yazarıdır. Bunlar arasında özellikle Animal mon prochain (1997), Liberté et inquiétude de la vie animale (2006), Une autre existence (2012) ve L’Humanité carnivore (2017) sayılabilir.

BİR YABANCIYLA YAŞAMAK

Kediler Üzerine Felsefi Kırıntılar

Yazar Adı: Florence Burgat

Türü: Deneme – Yazın

Orijinal Adı: Vivre avec un inconnu: Miettes philosophiques sur les chats

Çevirmen Adı: Bade Baran

Genel Yayın Yönetmeni: İrfan Sancı

Editör: Işık Ergüden

Yayına hazırlayan: Bilge Sancı

Kapak Tasarım: Aslı Sezer

Sayfa Tasarım: Seda Şahin

Sayfa Sayısı: 64

Satış Fiyatı: 14 TL KDV’den Muaf

Sel Yayıncılık

Yazar: Kitap Tanıtımı

Kitap Tanıtımları Bölümümüzde yer almasını istediğiniz yayınlarınıza ilişkin basın bültenlerinizi, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir