Kitap Tanıtımı

Gani Türk’ün Yeni Romanı Çıktı

Zamansız Edebiyat Yayınlarından çıkan, “Hazan Kıyısında Aşk.”  Gani Türk’ün, “Cennetin Havarileri” ve “Zamansız,” romanlarından sonra yayınlanmış üçüncü romanıdır.

Gani Türk’ün Cennetin Havarileri adlı ilk romanı, bir varoluş yolculuğu ve sancısını konu edinir. Bu romanda ise gücün zırhını giydirdiği bir anlam cennetinin, oksijen görevi gören içindeki soruların bırakın yaşamasına, aksine onları unutulmuş bir masala dönüştürdüğünü görüyoruz.

Gani Türk, kendine has kurgu, karakter, betim vs. ile sürgit tarzında parçadan bütüne giden zor bir yazım tarzıyla akıcı ve okura soluk aldırmayan bir esere daha imza atmış.

Yeni eserinde kendimize karşıdan bakma cesaretine de çağırıyor. Her yaşamın, kendi tarihinde oluşan erken yarası ya da yaraları üzerinde yeşerdiğini ve yeşermeye devam ettiğini, zamanla bu yaşamın şartlara göre deri edindiğini, sonradan gelişen hayatın bu yaralar üzerinde sarsıntı geçirdiğini, kendini inşa etmiş birinin bu sarsıntılardan beslenirken kendini inşa etmeyenin de zamana yayılmış ölümü yaşayabileceğini ya da yaşadığını hissettiriyor.

Rüstem, köyünün toprak kavgasında erkenden ayrılıp İstanbul’a yerleşmiştir, çevresinin de desteğiyle kısa sürede zengin bir iş adamı olmuştur. Rüstem diğerlerine göre farklı bir zengindir; sürekli kitap okuyan, bir kitap okuma gurubuna üye olan, ayrıca gurubun bütün masraflarının finansörü olan bir iş adamıdır.

Yolu kitap okuma aşkı yüzünden Yazar ile kesişen Rüstem,  annesinin hikâyesini Yazar’a yazdırmak ister ve bu sorumluluğu Yazar’a kabul ettirir.

Ağa’nın adamlarına kök söktüren Miran; Ağa’nın kendisi hakkında verdiği ölüm fermanından kurtulmak için sırra kadem basmıştır.

Ağa’nın zulmünden ailesi olarak sadece kendisi sağ kurtulmuş olan Berfin güzeller güzeli bir kızdır; mevsimlik işçilikte kendisine tecavüz eden Çavuş ve İşvereni öldürmüştür.

Berfin, Miran’a âşıktır, Rüstem ile Yazar Berfin’e âşıktır…

Kitaba erişmek için: https://zamansizkitap.com/hazan-kiyisinda-ask-gani-turk.html

Yazar: Kitap Tanıtımı

Kitap Tanıtımları Bölümümüzde yer almasını istediğiniz yayınlarınıza ilişkin basın bültenlerinizi, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir