Haber Sanat

Haldun Dormen Liderliğinde Müzikal Oyunculuk Yaz Okulu

Beykoz Kundura’da yer alan sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy tarafından, usta sanatçı Haldun Dormen’in liderliği ve danışmanlığında düzenlenen Müzikal Oyunculuk Yaz Okulu için kayıtlar başladı! 13-17 yaş ile 18 yaş ve üstü iki ayrı gruba yönelik olmak üzere, dörder haftalık iki kur halinde düzenlenen yaz okulunda eğitimler; yönetmen ve oyuncu Korel Cezayirli, dansçı, koreograf ve sanat yönetmeni Nur Doğan ile opera sanatçısı Deniz Karausta tarafından verilecek. İki aylık Müzikal Oyunculuk Yaz Okulu sonunda Haldun Dormen süpervizörlüğünde yapılacak değerlendirmeyi başarıyla geçenler, Famelog Academy’de eylül ayında başlayacak tam zamanlı Müzikal Okulu’na katılmaya hak kazanacaklar. 

Verdiği eğitimlerle kültür sanat dünyasına donanımlı üyeler kazandırmayı hedefleyen Famelog Academy’nin düzenlediği Müzikal Oyunculuk Yaz Okulu’nda; iki ayrı yaş grubu için iki ayrı sınıf açılacak ve eğitimler dörder haftalık iki kur halinde gerçekleşecek. Usta sanatçı Haldun Dormen, her kurda iki kez sınıflara eşlik edecek ve öğrencileri değerlendirecek.

Müzikal Oyunculuk Yaz Okulu’nda Korel Cezayirli diksiyon, ses tekniği, müzikal oyunculuk kuramı, doğaçlama, metin analizi gibi oyunculuk derslerini; Nur Doğantemel bale, vücut koordinasyon, dans tiyatrosu, koreografi gibi dans derslerini; Deniz Karaustaise şan, nefes eğitimi, solfej gibi müzik eğitimlerini verecek. İkinci kurun son iki haftasındaki dersler ise Müzikal Uygulama olacak. Öğrencilerin, eğitimin tamamında öğrendiklerini tecrübe edip pekiştirmeleri için müzikal bir oyunun bir parçası ya da tamamı, eğitmenlerin yönetmenliğinde sahnelenecek. Haldun Dormen süpervizörlüğünde eğitmenler tarafından öğrencilerin bu performansları değerlendirilecek ve başarılı görülen öğrenciler, eylül ayında başlayacak tam zamanlı Müzikal Okulu’na katılmaya hak kazanacaklar. Bu uzun dönemli okulda ise, Dormen’in yöneteceği müzikal oyunlarda yer alabilecek kapasitede öğrenciler yetiştirmeye yönelik bir eğitim verilecek.

13-17 yaş ile 18 yaş ve üstü olmak üzere iki yaş grubu için iki ayrı sınıfın açılacağı Müzikal Oyunculuk Yaz Okulu’nda ilk kur, her iki yaş grubu için de 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü; ikinci kur ise 29 Temmuz 2019 Pazartesi günü başlayacak. Dersler pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere haftada 3 gün 10.30-18.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

CV’lerini academy@famelog.com adresine göndererek ön başvuru yapan öğrenciler, eğitmenlerle yapılan mülakat sonucunda sınıfa kabul edilecekler. İlk kuru başarı ile tamamlayan öğrenciler ise doğrudan ikinci kura devam etme hakkı kazanacaklar. Famelog Academy, ihtiyaç duyan Müzikal Oyunculuk Yaz Okulu katılımcıları için Beykoz Kundura içinde konaklama alternatifleri de sunacak.

FAMELOG ACADEMY HAKKINDA

Usta yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın mentörlük ettiği Famelog Academy, oyunculuktan yönetmenliğe, senaryo yazarlığından sanat yönetmenliğine birçok alanda uzun süreli eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyor. Öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunan akademi, gerek Türkiye’de gerekse global düzeyde medya, eğlence ve sanat alanlarında standartları yükseltmeyi hedefliyor.

Adres:  Famelog Academy 

Beykoz Kundura – Yalıköy Mah. 

Süreyya İlmen Cad. No:1 Beykoz/İstanbul

Detaylı bilgi ve kayıt için: 0542 301 32 63

academy@famelog.com

instagram.com/famelogacademy

twitter.com/famelogacademy

facebook.com/famelogacademy

Yazar: Haber Merkezi

Haberler Bölümümüzde yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir