Haber Sanat

Harika Uygur İle Dünya Starlarının Kullandığı Oyunculuk Tekniği Chubbuck Metot’u Öğrenme Fırsatı!

Hem ulusal hem de uluslararası pek çok başarılı projeye imza atan ödüllü cast direktörü Harika Uygur gerçekleştireceği iki günlük atölyede; oyuncuyu derinlerde kendisiyle yüzleştirerek etkili sonuçlar almayı hedefleyen Chubbuck Metot’u öğretecek. Dünyaca ünlü yıldızların kullandığı bu tekniği Türkiye’de öğretmeye yetkili tek isim olan Uygur’un atölyesine, oyunculuk eğitimi almış ya da kamera önü oyunculuk deneyimi olan adaylar CV ile ön başvuru yapabilirler. Harika Uygur ile Chubbuck Metot Atölyesi, 25 Mart Pazartesi ve 28 Mart Perşembe günleri Beykoz Kundura’da yer alan Famelog Academy’de gerçekleşecek.

Charlize Theron, Brad Pitt, Elisabeth Shue, Halle Berry, Sylvester Stallone gibi dünyaca ünlü yıldızların kullandığı teknik üzerine yoğun bir çalışmanın yapılacağı Harika Uygur ile Chubbuck Metot Atölyesi; oyunculuk eğitimi almış ve/veya kamera önü oyunculuk deneyimi olan 17 yaş ve üstü katılımcılara açık. Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu atölyeye adaylar, academy@famelog.com adresine CV’lerini göndererek ön başvuru yapabiliyorlar. Ön başvurunun ardından uygun görülen adayların atölyeye kayıtları tamamlanacak.

Türkiye’de sadece Famelog Academy’de verilen Chubbuck Metot eğitimlerinin tamamının mentörlüğünü, ülkemizde bu tekniğin eğitimini vermeye yetkili tek isim olan, ödüllü cast direktörü Harika Uygur üstleniyor. Pek çok Hollywood oyuncusunun koçluğunu üstlenen Ivana Chubbuck’ın geliştirdiği Chubbuck Metot, insan davranışlarının kaynağına inerek gerçekçi ve kesin doğruluğu olan sonuçlar ortaya çıkarmayı hedefliyor. Bir matematik sistemi üzerine kurulmuş olan Chubbuck Metot, oyuncuyu derinlerde kendisiyle yüzleştiriyor ve oyuncuya sürekli kendisini geliştirebileceği bir alan sağlıyor. Stanislavski, Meisner, Adler, Hagen gibi birçok metodun geliştirilmiş ve oyuncuyu bütünüyle tamamlayacak şekle getirilmiş hali olan bu tekniği çok sayıda dünyaca ünlü yıldız da kullanıyor.

Beykoz Kundura’da yer alan sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy tarafından düzenlenen Harika Uygur ile Chubbuck Metot Atölyesi, 25 Mart 2019 Pazartesi ve 28 Mart 2019 Perşembe olmak üzere iki gün, 11.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Adres: Famelog Academy, Beykoz Kundura – Yalıköy Mah., Süreyya İlmen Cad. No:1 Beykoz/İstanbul

Bilgi için:

instagram.com/famelogacademy

twitter.com/famelogacademy

facebook.com/famelogacademy


FAMELOG ACADEMY HAKKINDA

Usta yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın ve ödüllü cast direktörü Harika Uygur’un mentörlük ettiği Famelog Academy, oyunculuktan senaryo yazarlığına, sanat yönetmenliğinden fotoğrafçılığa birçok alanda uzun süreli eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyor. Öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunan akademi, gerek Türkiye’de gerekse global düzeyde medya, eğlence ve sanat alanlarında standartları yükseltmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da yer alan Famelog Academy, öğrencilere sektörün kalbinde, platonun ilham veren ortamında eğitim alma fırsatı sunuyor. Pek çok dizi ve filmin set ortamına da tanıklık edebilen öğrenciler, her biri alanında uzman ve öncü isimler tarafından edindikleri teorik bilgileri pratiğe dökme şansı elde ederken profesyonel hayata da hazırlanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

Haberler Bölümümüzde yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir