Haber Sanat

Serenad Bağcan, İlk Solo Albümü “Serenad”ı Salon IKSV’de Seslendirdi

Serenad Bağcan, Majör Müzik etiketiyle piyasaya çıkan ilk solo albümü “Serenad”ı ilk kez yakın dostları ve basın mensupları için sahnede seslendirdi. 7 Mayıs Salı akşamı Salon İKSV’de gerçekleşen özel konserde Bağcan, albümünde yer alan Fazıl Say, Serter Bağcan ve Savaş Bağcan imzalı besteleri seslendirirken barkovizyondaki görüntüler eşliğinde müzik hayatının yolculuğunu konuklarla paylaştı. Serenad Bağcan’ı, başta babası Savaş Bağcan ve annesi Süheyla Bağcan olmak üzere halası Selda Bağcan, amcaları Serter Bağcan ile Sezer Bağcan, kız kardeşi Sonat Bağcan, kızı Beybin Başerdem ve Halil Ergün, İpek Açar, Barbaros Şansal, Erkan Özerman, Serap Aksoy, İpek Erdem, Mehmet Bayramoğlu gibi ünlü isimler de bu özel gecede yalnız bırakmadı.

Bağcan ailesinin sevilen ve yaptığı çalışmalarla müzikseverlerin kalbine yerleşen sesi Serenad Bağcan,yeni albümünde yer alan parçaları Salon İKSV’de gerçekleşen tanıtım konserinde ilk kez canlı olarak sahnede söyledi. Yedi şarkıdan oluşan ilk albümü “Serenad”da kendi hayatından, acı-tatlı, birebir yaşadığı ya da şahit olduğu zamanlara ait şarkılara yer veren Bağcan, albümünde yer alan şarkılarının hayatlara ve yüreklere dokunmasını dilediğini belirtti.

“Serenad” albümünde, Fazıl Say’ın “Hasreti Uykularda” ve “Burgazadayım Ben” adlı iki bestesi yer alıyor. Albümün çıkış şarkısı “Pamuk İpliği”, Serenad Bağcan’ın amcası Serter Bağcan’ın imzasını taşırken; “Bülbül”, “Annem” ve “Al Yüreğim Sende Kalsın” adlı eserler ise sanatçının babası Savaş Bağcan’a ait. “Mağusa Türküsü” iseSerenad Bağcan’a gelen yoğun istekler üzerine albümdeki yerini buluyor.

Selda Bağcan’aait Majör Müzik etiketiyle yayımlanan “Serenad” albümü müzik marketlerde ve tüm dijital kanallarda yerini aldı.

Bilgi için: serenadbagcan.com

                instagram.com/serenadbagcan

                twitter.com/serenadbagcan

            youtube.com/serenadbagcan

            facebook.com/bagcanserenad

SERENAD BAĞCAN HAKKINDA

Müzikle harmanlanmış bir geçmişe sahip olan Serenad Bağcan, köklü bir müzisyen ailenin ferdidir. Çok küçük yaşlarda topluluklar ile şarkı söylemenin büyüsüne kapılan Bağcan; önce çocuk, sonra gençlik korolarında ve nihayetinde profesyonel olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu’nda yer alarak bu tutkusunu hayata geçirdi. Uzun yıllar Klasik Batı Müziği tarzında eğitim alan Serenad Bağcan, ailesinin geniş perspektifli bir müzik altyapısına sahip olması nedeniyle Türk Halk Müziği eserlerini de başarıyla yorumlamaktadır. Söz konusu iki müzik türünü sentezlemesiyle kendine özgü bir stil yaratan Bağcan, profesyonel müzik yaşantısı boyunca yurt içi ve yurt dışında sayısız konserler verdi. Serenad Bağcan, yolu Fazıl Say ile kesiştikten sonra ise Say’ın; “İlk Şarkılar”, “Yeni Şarkılar”, “Nazım Hikmet Orotoryosu”, “Sait Faik Sahne Eseri”, “Hermiyas” gibi eserlerine de yorumcu olarak imza attı.

“SERENAD” ALBÜMÜ HAKKINDA

Düzenlemelerini Ekin Eti’nin yaptığı “Serenad” albümünde Bağcan’a birbirinden yetenekli müzisyenler eşlik ediyor. Kemanda Çağlar Haznedaroğlu ve Kerem Berkalp’in, viyolada Öykü Koçoğlu’nun, çelloda Erman İmayhan’ın, klasik gitarda Serkan Ölçer’in, perküsyonda Türker Çolak’ın, meyde Gürkan Çakmak’ın, buzukide Altuğ Öncü, çağlamada Salih Korkut Peker’in yer aldığı albümde akordeonda Ece Torun Ölçer, flemenko gitar ve gitarlarda ise Murat Usanmaz bulunuyor. Borusan Yaylı Sazlar Dörtlüsü üyeleri; Esen Kıvrak, Olgu Kızılay, Efdal Altun ve Çağ Erçağ’ın yanı sıra keyboard’da Ekin Eti’nin, kanunda Hakan Güngör’ün, kemençede Derya Türkan’ın bulunduğu albümün keman düzenlemeleri ise Çağlar Haznedaroğlu’na ait.

Yazar: Haber Merkezi

Haberler Bölümümüzde yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir