Haber Sanat

“Don Kişot’um Ben” 20 ve 21 Nisan’da Moi Sahne’de

Başrollerini Ozan Güven ve Günay Karacaoğlu’nun paylaştığı, yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu kahkaha dolu Baba Sahne prodüksiyonu “Don Kişot’um Ben”, Avrupa Yakası’nda bu defa MOİ Sahne’de! Baba Sahne’deki biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen “Don Kişot’um Ben”, 20 Nisan Cumartesi akşamı 20.30’da, 21 Nisan Pazar günü ise 18.00’de MOİ Sahne’de izlenebilir.

Başrollerini Ozan Güven ve Günay Karacaoğlu’nun paylaştığı, yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu Baba Sahne prodüksiyonu “Don Kişot’um Ben”, bildiğimiz “Don Kişot”u, alışılmışın dışında bir yorumla sahneye taşıyor. Güven’in çılgın asilzade Don Kişot’a, Karacaoğlu’nun ise ondan daha çılgın silahtarı Sancho Panza’ya hayat verdiği oyunda ayrıca; Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu ve Kamran Velicanov rol alıyor.

Tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği “Don Kişot’um Ben”, yoğun istek üzerine Baba Sahne’nin yanı sıra Avrupa Yakası’nda da farklı salonlarda sahneleniyor. 20 Nisan 2019 Cumartesi akşamı saat 20.30’da ve 21 Nisan 2019 Pazar günü 18.00’de MOİ Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak olan “Don Kişot’um Ben”e ait biletler, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

Cervantes’in ölümsüz eseri “Don Kişot”, Mihail Bulgakov’un, dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen metniyle bir defa daha yollara düşüyor. Irmak Bahçeci’nin dilimize çevirdiği “Don Kişot’um Ben”in çok konuşulan müzikleri Can Şengün’ün, sahne tasarımı Barış Dinçel’in, kostüm tasarımı ise Sadık Kızılağaç’ın imzasını taşıyor.

Don Kişot Altın Çağ’ın, Sancho Panza Don Kişot’un izinde… “Aşka Feda” diyen iki saf vicdan sürüklüyor peşinden gelenleri… Şarkılar, maskeler, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleri… Hikâyeyi sorarsanız, bildiğimiz “Don Kişot” işte: Senor Quijano bir gün delirir, silahtarı Sancho Panza’yla maceradan maceraya koşar…

Bilgi için: biletix.com

babasahne.com                                                                                                  

facebook.com/babasahne

twitter.com/babasahne

instagram.com/baba.sahne

Yazar: Haber Merkezi

Haberler Bölümümüzde yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı, info@zamansizdergi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir